Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu?

11 lutego 2022 jaki sprzęt do ćwiczeń w domu


Nie musisz wcale uczęszczać na siłownię, by wypracować sobie wymarzoną zgrabną sylwetkę. Zacznij ćwiczyć w domu, a osiągniesz jeszcze więcej, bo będziesz mógł trenować o każdej porze dnia i nocy – nigdy nie znajdziesz wymówki na to, by odpuścić i trochę sobie pofolgować. Stworzenie domowego miejsca do ćwiczeń wymaga od ciebie tylko drobnej inwestycji. Potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu zdołasz trenować dokładnie tak jak użytkownicy siłowni – co prawda ten sprzęt do ćwiczeń w domu nie jest tani, ale możesz go kupować na raty, by aż tak bardzo nie odczuć tego w budżecie.

Najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu

Pierwszy typ sprzętu, który na pewno ci się przyda, to rowerek stacjonarny. Absolutna klasyka gatunku. Wszyscy bardzo dobrze go znamy i wszyscy chętnie z niego korzystamy, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie dopisuje i trzeba znaleźć jakieś zastępstwo dla kolarskich przejażdżek po lasach. Rowerek stacjonarny świetnie sprawdzi się jako element rozgrzewki. Jeszcze lepsza byłaby bieżnia, ale ona ma ten poważny minus, że zajmuje mnóstwo miejsca, dlatego też w niewielkim mieszkaniu raczej nie mógłbyś jej ustawić, a nawet w domu miałbyś z tym problem. Rowerek stacjonarny dobrze ją zastąpi. Zanim przejdziesz do typowej rozgrzewki i dynamicznego rozciągania oraz mobilizacji, będziesz mógł pojeździć na nim przez kilka lub kilkanaście minut, aby obudzić ciało i przygotować je do dalszego wysiłku. Jazda na rowerze jest też świetnym treningiem cardio. A trening cardio, wykonywany przy umiarkowanym tętnie, doskonale spala kalorie, poprawia wydolność i polepsza kondycję.

sprzęt do ćwiczeń w domu

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu?

Rowerek stacjonarny może ci pomóc w rozgrzaniu ciała i ewentualnym spaleniu tłuszczyku, ale nie masz co liczyć na to, że dzięki niemu osiągniesz sylwetkę na miarę Arnolda Schwarzeneggera. Jest to po prostu niemożliwe. Muskulaturę buduje wyłącznie trening siłowy, który musi być przy tym na tyle intensywny, aby zmuszał twoje mięśnie do coraz cięższej pracy. Czy jednak jesteś w stanie wykonać go w domu? Otóż tak, o ile zainwestujesz w dobry sprzęt do ćwiczeń w domu. Nie musi być to od razu olbrzymi zestaw przeróżnych sztang i obciążników. Na sam początek postaw na uniwersalny komplet hantli, które zajmują niewiele miejsca, a pozwalają na przepracowanie dosłownie każdej partii ciała. Najlepiej sprawdzą się hantle regulowane, z których w razie potrzeby ściągniesz talerze lub dołożysz do nich kolejne kilogramy. Prosta obsługa umożliwi ci dostosowanie wagi hantli do poziomu wytrenowania poszczególnych mięśni – te najsilniejsze będą potrzebować większego ciężaru, tym najsłabszym może z kolei wystarczyć nawet jeden kilogram.

sprzęt do domowych ćwiczeń

Najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu – Gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń to idealne rozwiązanie do ćwiczeń w domu. Są niewielkie, tanie w zakupie i łatwe w przechowywaniu. Dodatkowo pozwalają na wykorzystywanie ich w różnych ćwiczeniach. Można używać ich na co dzień i za każdym razem wykonywać inne ćwiczenie co nie pozwoli popaść nam w rutynę.

Sprzęt do ćwiczeń siłowych i brzucha

Trening w domu bywa nawet lepszą opcją od treningu na siłowni, a zwłaszcza dla tych osób, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu w ciągu dnia. Nie trać go na dojazdy do klubów fitness. Zamiast marnować cenne minuty, które mógłbyś przeznaczyć właśnie na ćwiczenia, lepiej kup porządny sprzęt do ćwiczeń w domu i od razu zacznij pracować nad swoją nową sylwetką. Być może tak się w to wciągniesz, że stworzysz całą domową siłownię.

Jak spłacić dług

Redakcja agdmedia.pl

AGDMEDIA to strona dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu także wiele przydatnych informacji na temat sprzętów i mediów do domu, jak i lifestylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najlepszy niwelator laserowy dla biznesu
farmy fotowoltaiczne
Jak spłacić dług

Jesteś zainteresowany reklamą?