Jak mądrze wybrać płytki kuchenne?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń, z jakimi mamy do czynienia w mieszkaniu. Spędzamy w niej sporo czasu, trudno więc zgodzić się z tym, że oszczędzanie na jej wystroju mogłoby mieć uzasadnienie. Jedną z najważniejszych kwestii, jakie przyjdzie nam poruszyć jest ta, która odnosi się do jej wykonania, warto więc zadać sobie pytanie o to, na co w szczególny sposób zwrócić uwagę decydując się na wybór konkretnych modeli płytek.

Przegląd najważniejszych parametrów

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku łazienki, również kuchnia jest tym pomieszczeniem, które stawia przed nami szczególnie duże wymagania. Nie brakuje w niej przecież nie tylko tłustych plam, ale również wilgoci. Jej aranżacja powinna więc bazować przede wszystkim na tych materiałach, które mogą nam służyć przez lata, a jednocześnie cieszą się opinią łatwych do utrzymania w czystości. Nie każde płytki kuchenne okazują się jednakowo atrakcyjnym rozwiązaniem, analizując je warto zwrócić więc uwagę przede wszystkim na ten parametr, który opisywany jest jako klasa jakości. Na rynku pojawiają się zarówno modele klasy pierwszej, jak i klasy drugiej, jedynie te pierwsze są jednak wolne od uszkodzeń i skaz. Druga klasa oznacza spore oszczędności, warto jednak zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście ich potrzebujemy, skoro ich rezultatem może okazać się dostęp do płytek, które będą prezentować się kiepsko.

Innym parametrem pozwalającym na znalezienie wartościowych płytek kuchennych jest ich klasa ścieralności oznaczana literami PEI i cyframi od 1 do 5, z których każda opisuje inny jej rodzaj. Pierwszy rodzaj (PEI 1) sugeruje nam, że mamy do czynienia z płytkami, które sprawdzą się jedynie na ścianie. Drugi (PEI 2) jest charakterystyczny także dla płytek na podłogę, należy jednak pamiętać, że będą się one dobrze prezentować jedynie w rzadziej uczęszczanych pomieszczeniach, a tymczasem kuchnia zdecydowanie nie jest jednym z nich. Jeśli zatem marzymy o płytkach na lata, oznaczenie PEI 4 jest tym, które powinno zainteresować nas w pierwszej kolejności. Przeczytaj więcej na https://www.salonyhoff.pl/plytki-lazienkowe/.

Wygląd ma znaczenie

Przywykliśmy do tego, że płytki kuchenne są rozwiązaniami jednokolorowymi. Zwykle dążymy też do tego, aby były utrzymane w jasnej tonacji, dzięki czemu pomieszczenie będzie dodatkowo rozjaśnione. Wybór takich płytek nie jest niczym złym, nie jest jednak wcale jedyną opcją, na którą można się zdecydować. Dziś w sprzedaży dostępne są także oryginalne płytki typu patchwork, sporym zainteresowaniem cieszą się przy tym również mozaiki obecne już nie tylko na ścianach, ale również na podłogach.

Redakcja agdmedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *