Jakie kwiaty do sypialni wybrać?

Przy wyborze kwiatów do sypialni, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka aspektów. Trzeba wybrać rośliny, które produkują tlen głównie nocą i jednocześnie nie przesadzić z ich ilością. Odpowiednio dobrane rośliny mogą poprawić jakość snu i sprawić, że będziemy bardziej dotlenieni i wypoczęci. Mimo iż panuje przekonanie, że zieleń w sypialni nie jest dobrym pomysłem, to jest to mit. Jeżeli nie uczynimy z naszego pokoju istnej dżungli, to rośliny będą nawilżały powietrze, oczyszczały je ze szkodliwych substancji i działały uspokajająco. Dodatkowo dużą zaletą jest walor estetyczny. Dzięki mnogości gatunków i rodzajów, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do swojej sypialni, co natychmiastowo doda jej charakteru.

Polecane kwiaty do sypialni:
– Skrzydłokwiat – to jeden z bardziej wyjątkowych kwiatów: jest łatwy w uprawie, nie wymaga tak dużo światła oraz nie osiąga dużych rozmiarów, dlatego bardzo łatwo jest go wkomponować w otoczenie. Oczyszcza powietrze oraz wypuszcza białe kwiaty, które jednak nie pachną zbyt intensywnie.
– Kaktus wielkanocny – nie zajmuje dużo miejsca, osiąga różne rozmiary i produkuje tlen nocą. Nie posiada cierni, dlatego nie trzeba się martwić, że ktoś się skaleczy
– Sansewieria gwinejska – jest bardzo odporna, jedyne co może jej zaszkodzić, to nadmierne podlewanie.
– Zielistka Sternberga – prawdziwy filtr i pochłaniacz szkodliwych substancji, który dodatkowo jest bardzo łatwy w uprawie
– Aloes zwyczajny – mimo że może osiągnąć spore rozmiary, jest niewątpliwym atutem każdej sypialni. Pochłania dwutlenek węgla, nawilża powietrze oraz je filtruje.

Przeczytaj więcej na andoor.pl

Redakcja agdmedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *