Jakie kwiaty do sypialni wybrać?

Przy wyborze kwiatów do sypialni, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka aspektów. Trzeba wybrać rośliny, które produkują tlen głównie nocą i jednocześnie nie przesadzić z ich ilością. Odpowiednio dobrane rośliny mogą poprawić jakość snu i sprawić, że będziemy bardziej dotlenieni i wypoczęci. Mimo iż panuje przekonanie, że zieleń w sypialni nie jest dobrym pomysłem, to jest to mit. Jeżeli nie uczynimy z naszego pokoju istnej dżungli, to rośliny będą nawilżały powietrze, oczyszczały je ze szkodliwych substancji i działały uspokajająco. Dodatkowo dużą zaletą jest walor estetyczny. Dzięki mnogości gatunków i rodzajów, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do swojej sypialni, co natychmiastowo doda jej charakteru.

Polecane kwiaty do sypialni:
– Skrzydłokwiat – to jeden z bardziej wyjątkowych kwiatów: jest łatwy w uprawie, nie wymaga tak dużo światła oraz nie osiąga dużych rozmiarów, dlatego bardzo łatwo jest go wkomponować w otoczenie. Oczyszcza powietrze oraz wypuszcza białe kwiaty, które jednak nie pachną zbyt intensywnie.
– Kaktus wielkanocny – nie zajmuje dużo miejsca, osiąga różne rozmiary i produkuje tlen nocą. Nie posiada cierni, dlatego nie trzeba się martwić, że ktoś się skaleczy
– Sansewieria gwinejska – jest bardzo odporna, jedyne co może jej zaszkodzić, to nadmierne podlewanie.
– Zielistka Sternberga – prawdziwy filtr i pochłaniacz szkodliwych substancji, który dodatkowo jest bardzo łatwy w uprawie
– Aloes zwyczajny – mimo że może osiągnąć spore rozmiary, jest niewątpliwym atutem każdej sypialni. Pochłania dwutlenek węgla, nawilża powietrze oraz je filtruje.

Przeczytaj więcej na andoor.pl

Redakcja agdmedia.pl