Przejściowe problemy finansowe mogą być bardzo stresujące. Można pomyśleć o pożyczeniu pieniędzy od rodziny lub znajomych. Dobrym rozwiązaniem będzie także wzięcie nadgodzin w pracy lub znalezienie dodatkowego zatrudnienia. Wszystko to ma na celu jak najszybsze poprawienie swojej sytuacji finansowej. Gorzej jest w przypadku osób, które mają już długi, a każdy kolejny dzień zwłoki w spłacie generuje koszty. Kary umowne za nieuregulowane płatności mogą być bardzo dotkliwe. Warto pomyśleć o zaciągnięciu pożyczki dla zadłużonych.
Dla kogo będzie odpowiednia pożyczka dla zadłużonych?
Pożyczka dla zadłużonych będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które widnieją w bazach dłużników. Wynika to z ich złej historii kredytowej, przez co niemożliwe staje się nawet zaciągnięcie kredytu bankowego. Wierzyciel ma prawo do umieszczenia dłużnika w bazie BIK, BIG i KRD. Trafia się tam w przypadku nieterminowej spłaty zobowiązania. Bazy są weryfikowane przez potencjalnych pożyczkodawców i kredytodawców. Trzeba wobec tego liczyć na negatywnie rozpatrzenie wniosku o przyznanie kolejnego zobowiązania finansowego. Pożyczka dla zadłużonych pomoże także przy problemach z komornikiem i firmą windykacyjną. Bardzo trudno znaleźć firmę skłonną do tego, aby zaryzykować i pożyczyć pieniądze osobie z niską zdolnością kredytową. Obniżają ją liczne zobowiązania, brak stałego zatrudnienia, niewielkie przychody. Na szczęście nadal można znaleźć parabanki, które mają w swojej ofercie pożyczki dla zadłużonych. Można zaciągnąć je przez internet, najczęściej wystarczy do tego dowód osobisty.
W jaki sposób zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych?
Pożyczka dla zadłużonych jest dostępna dla osób mających problemy finansowe. Wnioskować o jej przyznanie mogą nawet osoby młode, najczęściej po 21. roku życia. Trzeba mieć obywatelstwo polskie, stały adres zamieszkania, ważny dokument tożsamości. W pierwszej kolejności należy poszukać ofert parabanków dla osób zadłużonych. Na stronie wybiera się potrzebną kwotę i okres spłaty, a kalkulator online szybko o szacuje koszty. Potem wypełnia się wniosek, wystarczy podczas swojej swoje dane osobowe. Wymaga się także wpisania źródła dochodu i comiesięcznych przychodów. Nie trzeba jednak dostarczać zaświadczenia o zarobkach do pracodawcy. Potem wybiera się preferowaną formę weryfikacji tożsamości. Najczęściej wykonuje się przelew weryfikacyjny na symboliczną złotówkę na konto pożyczkodawcy ze swojego osobistego rachunku bankowego. Na decyzję, czyli rozpatrzenie wniosku, nie trzeba długo czekać, zwykle następuje to w ciągu godziny.
Artykuł sponsorowany