Kino domowe w salonie? Poznaj możliwości kina domowego!

Wyjście do kina ma wiele zalet – ogromny ekran, wygodne fotele i niesamowitą jakość dźwięku. Pomimo licznych udogodnień, niejeden sympatyk kinematografii preferuje jednak pozostanie w domu i… trudno się temu dziwić!

Nieformalny strój, dowolna pozycja podczas oglądania, własne jedzenie, możliwość wstrzymania filmu w każdym momencie i równie dobre doznania pod względem jakości obrazu i dźwięku. Wszystko to jest możliwe pod jednym warunkiem – posiadaniem odpowiedniego sprzętu domowego, czyli najwyższej jakości kina domowego.

Kino domowe w salonie – Czego potrzebujemy?!

Dobry telewizor nie wystarczy. Jeśli chcemy mieć dowolność w wyborze filmowej produkcji, warto posiadać konto w internetowym portalu – mogą być to chociażby Netflix, CDA czy DobreKino.

W poszukiwaniach filmu możemy wspomóc się wskazanymi portalami internetowymi bądź płytami CD, z których skorzystamy, mając kino domowe z napędem DVD.

kino domowe w salonie

Obecnie najpopularniejszymi producentami kin domowych są marki: LG, Sony, Samsung, Yamaha czy Pioneer. Rzecz jasna każdy z producentów charakteryzuje się nieco innymi wykończeniami czy elementami wewnętrznymi, jednak należy przyznać, że jeśli wykorzystamy produkcję któregokolwiek ze wskazanych producentów – z pewnością nie zawiedziemy się jakością urządzenia.

Głośniki sercem kina domowego w salonie!

Patrząc na kino domowe w salonie z perspektywy ogólnej, należy zwrócić szczególną uwagę na głośniki kina domowego. Ich dobór powinien być ściśle związany z pomieszczeniem, w którym ulokujemy głośniki i kino.

Jeśli planujemy wykorzystać kino domowe w mniejszym salonie, głośniki również nie powinny być szczególnie duże, bowiem ich dźwięk może się nakładać. W większym pomieszczeniu paradoksalnie nie należy stawiać na wiele dużych głośników – wystarczy pięć bądź sześć, rozmieszczonych w narożnikach i pod telewizorem.

Na co zwrócić uwagę urządzając kino domowe w salonie?

Niezależnie od wielkości pokoju, w każdym zestawie kina domowego powinniśmy pamiętać o znaczeniu subwoofera. Jest to charakterystyczny głośnik, zazwyczaj największy w zestawie, który odpowiada za prawidłową pracę basów. Subwoofer powinien zostać umieszczony nieopodal kina domowego, niekoniecznie pod telewizorem.

Pozostałe głośniki kina domowego są zazwyczaj oznaczone literkami L – (left), R – (right) oraz F (front). Istotne jest również prawidłowe podłączenie głośników do kina – literki z głośników powinny powtarzać się na tylnej części odtwarzacza.

projektor kina domowego w salonie

Co ciekawe, kupując kino domowe, nie powinniśmy kierować się liczbą głośników. Choć może ich być więcej, ich moc wyjściowa może być znacznie mniejsza niż moc dwóch bądź trzech głośników w innym zestawie. Warto zatem dopytać sprzedawcę o moc sprzętu, którym jesteśmy zainteresowani.

Postaw na jakość kina domowego!

Jakościowe kino domowe w salonie może zapewnić nam znacznie więcej radości niż niejeden wypad do kina. Pamiętajmy jednak, że jakość najczęściej idzie w parze z ceną, zatem za wysokiej jakości sprzęt będziemy musieli zapłacić więcej niż za potrójne wejściówki do kina.

Zanim podejmiemy finalną decyzję względem zakupu sprzętu, pamiętajmy o wyborze odpowiedniego pomieszczenia, tak aby głośniki kina domowego były dostosowane do możliwości naszego pokoju.

Redakcja agdmedia.pl