Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Najlepsze pralki – dobry wybór, wygodne pranie

28 marca 2020


Czasy prania w potoku już dawno za nami. Teraz pralki służą nam w tej czynności. A jakie są obecnie najlepsze pralki? W internecie i w sklepach internetowych znajdziemy wiele testów i recenzji tych sprzętów, bez których żadna łazienka nie może się przecież obejść. Coraz bardziej nowoczesnych, z licznymi funkcjami, które poradzą sobie z każdą plamą, z każdym ubiorem i każdą bielizną. To bez wątpienia bardzo pomocne, użyteczne wynalazki, dzięki którym zaoszczędzimy cenny czas.

Jakie są obecnie najlepsze pralki i ile kosztują?

Współczesny, tegoroczny ranking pralek przedstawia najciekawsze propozycje, ale należy i tak dokładnie się zastanowić, jaki konkretnie sprzęt chcemy zakupić. Trzeba więc spojrzeć na jego wszystkie parametry. Najważniejsza jest tutaj klasa energetyczna oraz sama skuteczność prania, a także poszczególne funkcje i programy. Warto także zwrócić uwagę na poziom hałasu. No i na to, czy chcemy mieć pralkę ładowaną z przodu, czyli taką, która ma większy otwór na wkładanie bielizny na swojej przedniej stronie – ona jest droższa i rozwinięta pod względem technologii; czy może jednak pralkę ładowaną z góry. Ta druga jest znacznie wygodniejsza, bowiem ma otwór na wkładanie bielizny i drzwiczki, które umieszczone z góry. Pralki mogą dzielić się też jeszcze na te wolnostojące i te do zabudowy. Wolnostojące są oczywiście głośniejsze, ale za to można je postawić w każdym miejscu.

Ranking pralek

Najlepszymi pralkami wolnostojącymi i ładowanymi z przodu są np. LG F2J5WN3W czy niektóre marki Samsung, m.in. Eco Bubble WW70J5346MW i Samsung ECO BUBBLE WF60F4EFW0W. Kosztują mniej niż 1800 złotych i ich klasa energetyczna wynosi A+++. Wśród tych powyżej 1800 zł, dobrym wyborem będzie chociażby Bosch WAT24660PL czy LG F4J7TY1W. A z jeszcze droższych modeli polecane są: Samsung QUICK DRIVE WW90M644OPW, Siemens IQ700 WM12W790PL oraz Bosch SERIE 8 WAW24740PL. Wszystkie mają na prawdę dużą pojemność bębna i są bardzo stabilne, ale z kolei ich obsługa nie jest zbyt wygodna. Natomiast jeśli chodzi o pralki do zabudowy, ładowane z przodu, to świetna jest pralka Bosch WIW24340EU, a także droższa (ponad 4 tys zł) Siemens WI14W540EU. Obydwie można zabudować do mebli łazienkowych lub też tych kuchennych. Niestety, w pewnych sytuacjach mogą się one przegrzewać. Najlepiej ocenianymi pralkami ładowanymi z góry są na przykład te popularnej, niezbyt drogiej, marki Whirlpool: TDLR 60220 oraz AWE4519P. Ta pierwsza w cenie ponad 1300 zł, a ta druga poniżej tysiąca. Bez wątpieniach ich zaletą jest to, że zabierają znacznie mniej miejsca i są bardzo wygodne, ale jednak mała pojemność bębna powoduje, że nie wejdzie do nich dużo ubrań. Są jeszcze tak zwane pralko-suszarki, czyli połączenie pralek i suszarek bielizny w jednym modelu. Obecnie do tych najlepszych pralek tego typu należą między innymi: LG F2J7HG2W, Samsung WD80J5A10AW oraz Hotpoint – Ariston AQD 1070 D 49 EU B. Dają oszczędność, bo nie trzeba kupować osobno pralki i suszarki. Jak więc widać, każdy, kto przeczyta ranking pralek, może znaleźć model, który go najbardziej interesuje i który najbardziej będzie pasował do konkretnej łazienki.

Jak spłacić dług

Redakcja agdmedia.pl

AGDMEDIA to strona dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu także wiele przydatnych informacji na temat sprzętów i mediów do domu, jak i lifestylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najlepszy niwelator laserowy dla biznesu
farmy fotowoltaiczne
Jak spłacić dług

Jesteś zainteresowany reklamą?