Strona główna
RTV i AGD
Tutaj jesteś

Agregat prądotwórczy dla biznesu — jaką moc wybrać?

6 października 2022 Agregat prądotwórczy dla biznesu


Brak dostawy prądu może niekiedy stanowić poważny problem zarówno dla sprzętu domowego, jak i poszczególnych maszyn w mniejszych zakładach pracy, bądź halach przemysłowych, a także na obszarach budowy. Każda taka awaria może trwać dosłownie chwilę lub ciągnąć się długimi godzinami. Doskonałym rozwiązaniem w takich przypadkach, z całą pewnością może okazać się agregat prądotwórczy. Jak zatem wybrać taki agregat, który świetnie upora się z podtrzymaniem napięcia dla poszczególnych rzeczy? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie włącznie z informacjami dotyczącymi napięcia oraz poznasz wspaniałe rozwiązania dla tego typu sprzętu. 

Agregat prądotwórczy — na co zwrócić uwagę podczas wyboru? 

Łączna moc urządzeń, jakie mają zostać podpięte pod agregat to główny i najważniejszy element w stosunku do odpowiedniego zakupu. Drugim zaś wyznacznikiem jest przeznaczenie, ponieważ agregat może być źródłem awaryjnego zasilania na przykład dla domu, placów budowy oraz zakładów przemysłowych. 

Rodzaje agregatów i ich napięcie 

Wśród agregatów prądotwórczych można wyróżnić głównie dwa typy: 

  • Jednofazowe ( 230V ) – dla drobnych urządzeń o mniejszym zapotrzebowaniu na napięcie, 
  • Trójfazowe (400V) – dla sprzętu, który jest bardziej wymagający i ma cięższy, bądź łagodny rozruch oraz większe zapotrzebowanie na napięcie. 

Warto dodać, że tylko i wyłącznie agregat z odpowiednio wyższą mocą będzie w stanie zasilać dany sprzęt w taki sposób, aby nie tracił on na mocy i działał w stu procentach prawidłowo. 

Agregat prądotwórczy 500 kva — duża moc dla wielkich oczekiwań 

Trójfazowe generatory prądu średniej i dużej mocy świetnie poradzą sobie z urządzeniami, które posiadają elektryczne silniki trójfazowe lub te z falownikiem. Mogą to być takie urządzenia jak na przykład stare lub nowe mieszalniki, betoniarki, pompy, hydrofory, czy nawet oświetlenie sodowe. Agregat prądotwórczy 500 kva to zatem idealne, a zarazem skuteczne rozwiązanie, które pozwoli na ciągłość i wydajność pracy poszczególnego sprzętu. 

Gdzie znaleźć dobry agregat? – estetyka i ładny wygląd, montaż i sposób działania 

Agregaty o większych gabarytach wymagają stanowczo więcej miejsca i przeważnie pracują w trybie głośnym podczas ich użytkowania. Firma epssystem posiada w swojej ofercie agregaty prądotwórcze do zabudowy, obudowane i kontenerowe, które mogą pracować jako stacjonarne lub mobilne. Praca lub nawet zwykłe czynności wykonywane w ciszy i spokoju to priorytet, dlatego dodatkowym atutem tego przedsiębiorstwa jest fakt, iż wybierając agregat o charakterze stacjonarnym, można liczyć na obudowę ze standardowym lub praktycznie całkowitym wyciszeniem. Kolejną zaletą jest możliwość instalacji agregatu jako mobilny, dzięki czemu kontenerowa zabudowa cechuje się doskonałą wytrzymałością mechaniczną. 

 

Jak spłacić dług

Redakcja agdmedia.pl

AGDMEDIA to strona dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu także wiele przydatnych informacji na temat sprzętów i mediów do domu, jak i lifestylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Agregat prądotwórczy dla biznesu
Niewłaściwe użytkowanie ekspresu

Najlepsze zmywarki

7 kwietnia 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?