Czy warto wybrać okap wyspowy?

Jesteś właścicielem wyspy kuchennej, na której zamontowana jest płyta grzewcza? Okap wyspowy to urządzenie, które świetnie sprawdzi się dla Ciebie. Dowiedz się, jakie zalety wiążą się z posiadaniem takiego sprzętu i sprawdź, gdzie szukać idealnego produktu.

Okap kuchenny – jakie ma funkcje? 

Każdy, kto posiada płytę grzewczą, powinien rozważyć zakup okapu kuchennego. Sprzęt ten jest niezwykle przydatny w kwestii zwiększenia wygody podczas gotowania potraw, a także umożliwia zachowanie jak największego porządku w przestrzeni.

Okap kuchenny działa na zasadzie wchłaniania zanieczyszczonego powietrza. Do jego środka dostaje się również wilgoć i tłuszcz. Dzięki temu szafki i blaty kuchenne pozostają w nienaruszonym stanie. Brak odpowiedniego urządzenia o takim działaniu, może sprawiać, że w całej przestrzeni prędzej czy później pojawi się pleśń. 

Niektóre osoby nie chcą decydować się na montaż okapu kuchennego, obawiając się nieatrakcyjnego wyglądu przestrzeni. Obecnie na rynku istnieją jednak wyjątkowo designerskie urządzenia, które nie tylko są bardzo użytkowe, ale potrafią również nadać kuchni niebywałego uroku. Piękne okapy kuchenne, które projektowane są z myślą o osobach dbających o estetykę wnętrz, można znaleźć u producenta Ciarko Design

Kto może wybrać okap wyspowy?

Na rynku istnieje kilka rodzajów okapów kuchennych. Ostateczny model należy wybrać ze względu na jego wygląd zewnętrzny, ale również sposób działania i montażu. Dla osób, które posiadają wyspę kuchenną, a na niej płytę grzewczą najlepiej sprawdzi się okap wyspowy. Ten montowany jest na suficie, dzięki czemu “zwisa” z niego tuż nad kuchenką. Projektanci wnętrz podkreślają, iż dobrze jest uwzględnić dwa najważniejsze czynniki związane z montażem tego rodzaju urządzeń. 

Wielkość kuchni

Warto wspomnieć, iż okapy wyspowe zajmują dość sporą ilość miejsca. Świetnie sprawdzają się więc w dużych przestrzeniach. W przypadku kuchni o małych metrażach znacznie lepiej zdecydować się na inne rozwiązania, takie jak okapy blatowe czy zintegrowane z płytą indukcyjną. 

Wysokość kuchni

Ze względu na to, że okapy wyspowe montowane są na suficie, warto uwzględnić wysokość pomieszczenia, w jakim sprzęt się znajdzie. Dobrze jest zadbać bowiem o to, aby odległość od kuchenki grzewczej i urządzeniem nie była zbyt mała. Trzeba również pamiętać o wzmocnieniu sufitu w trakcie montażu sprzętu.

Gdzie znaleźć dobry okap wyspowy?

Kupując tak ważny sprzęt, jakim jest okap wyspowy, należy zwrócić uwagę na to, aby charakteryzował się on wysoką jakością. Na to wpływ mają takie kwestie jak:

  • cichy tryb pracy,
  • wydajność,
  • innowacyjne rozwiązania,
  • design.

Okapu wyspowego nie należy kupować u niesprawdzonych producentów. Warto wybrać sprzęt, który posiada gwarancję użytkowości. Dzięki temu posłuży domownikom przez długi czas. Inwestycja w wysokiej jakości okap kuchenny sprawia, że zapewnia on maksimum funkcjonalności oraz wyróżnia się oryginalnym i bardzo atrakcyjnym wyglądem.

Redakcja agdmedia.pl