Detale w wystroju wnętrz – wieszaki

Na niepowtarzalny wystrój wnętrza składa się wiele elementów. Bardzo popularne wnętrza minimalistyczne często sprawiają wrażenie po prostu nudnych. W jaki sposób wzbogacić wnętrze, by na tym nie straciło? Bezpiecznym sposobem jest eksperyment z dodatkami. W wielu pomieszczeniach takie urozmaicenie i przełamanie można wprowadzić dzięki wieszakom.

Wieszaki w holu lub korytarzu

Wieszaki na części garderoby wierzchniej to również zagadnienie związane z wystrojem lokali gastronomicznych. Szczególnie małe i średnie lokale, w których nie ma miejsca na szatnię mogą z tak prostego elementu zrobić wyrazisty element wystroju.

W miejscu gdzie w jednym czasie przebywa więcej gości można postawić wolnostojący stelaż na wieszaki. Każda osoba, która wchodzi do lokalu samodzielnie wybiera wieszak i zawiesza na nim swoją zewnętrzną odzież. Takie rozwiązanie pozwala na wprowadzenie trochę szaleństwa. Designerskie wieszaki mogą podkreślić nowoczesne podejście do wystroju, bądź stanowić element humorystyczny. Trafnym rozwiązaniem jest również zabawa kolorami, np. umieszczenie na czarnym stelażu jednokolorowych, czerwonych wieszaków.

Na szczególną uwagę zasługują również wieszaki umieszczane na ścianie. Bardzo dobrze wyglądają wieszaki w kształcie koła wykonane z drewna takiego jak ten z którego wykonano inne elementy w lokalu np. blat baru. Kształt i kolor powinien być dostosowany do całości wnętrza.

Takie rozwiązania z powodzeniem znajdą również zastosowanie w naszych domach. Tutaj jednak sprawa jest prostsza i pozwala na jeszcze więcej szaleństwa.

Wieszaki mogą podkreślić motyw przewodni w całkowitym wystroju naszego domu. Jeśli wieszaki w jednakowym stylu umieścimy w przedpokoju jako wieszaki na kurtki, ale również w łazience i kuchni to uzyskamy efekt spójności. Te same wieszaki w wersji kolorowej mogą posłużyć jako praktyczne rozwiązanie w pokoju dziecięcym.

Wieszaki w kuchni

Wieszaki kuchenne kojarzą się raczej z tradycyjnie urządzonym domem. Dla perfekcjonistów będzie to rząd wieszaków na, których zostaną umieszczone jednakowe kubeczki bądź filiżanki.

Jednak nie należy zamykać się w tym stereotypie. Wiele projektów nowoczesnych kuchni zakłada brak szafek wiszących a w zamian proponuje półki oraz wieszaki. By uzyskać oczekiwany efekt wieszaki powinny mieć kolor czarny i być rozmieszczone równolegle w stosunku do siebie. Takie zastosowanie wieszaków umożliwi bardzo praktyczne ułożenie wszystkich akcesoriów kuchennych. Osoby kochające minimalizm nie będą zadowolone z tej praktycznej wystawki.

Wieszaki w łazience

Łazienki to miejsca szczególnie trudne w remoncie. Często w naszych domach chcemy uzyskać efekt świeżości bez konieczności kucia i burzenia. Dzięki wymianie części dodatkowych możemy odświeżyć każde wnętrze. W łazience do tych elementów należą tekstylia (kolor ręczników, dywaników łazienkowych), gałki szafek, koszyki na kosmetyki, wieszaki na ręczniki oraz klosze lamp przy lustrze.

Porządek i kolory w pokoju dziecięcym

Wieszaki umieszczane w pokojach dziecięcych pełnią dwie funkcje: dekoracyjną oraz praktyczną. Dobrze, by na każdą rzecz w miejscu zabawy było przeznaczone specjalne miejsce, wieszaki pomagają w uzyskaniu tego efektu. Na rynku pojawiły się designerskie wieszaki dedykowane najmłodszym użytkownikom.

Redakcja agdmedia.pl