Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Dlaczego wszyscy wybierają kwadratowe rynny? Poznaj ich zalety.

20 maja 2022 Dlaczego wszyscy wybierają kwadratowe rynny

W przypadku każdego budynku niezależnie od tego, czy jest to budynek mieszkalny, czy przeznaczony do użytku publicznego lub jakiegokolwiek innego celu, niezwykle istotne jest właściwe orynnowanie. To właśnie ono jest odpowiedzialne za ochronę elewacji w czasie opadów atmosferycznych. Jeszcze do niedawna popularne były półokrągłe modele rynien. Dziś coraz częściej stawia się na bardziej nowoczesne i elegancje rynny kwadratowe. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie i warto zwrócić na nie uwagę?

Co warto wiedzieć o rynnach kwadratowych? 

Kwadratowe/prostokątne rynny dachowe to alternatywa dla półokrągłych rynien, które jeszcze do niedawna dominowały na polskich budynkach. Dziś stawia się jednak na rozwiązanie bardziej nietypowe i nowoczesne. Kwadratowe rynny są nie tylko użyteczne, ale również nieco przyczyniają się do wyróżnienia budynku na tle innych. To dobre i ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie poza użytecznością niezwykle ważną rolę odgrywa także design. 

Rynny kwadratowe mogą być zarówno stalowe (najpopularniejszy model), jak i wykonane z innych typów materiałów (należy jednak uważać, gdyż nie każdy z nich pomimo doskonałej prezencji będzie trwały i solidny).

Rynny te są niezwykle skuteczne w odprowadzaniu nawet bardzo dużej ilości wody i to z każdego typu dachu. Dzięki temu nie dochodzi do jego zawilgocenia, a elewacja jest dobrze zabezpieczona przed nawet bardzo intensywnymi opadami. 

Główne zalety kwadratowych rynien

Rynny kwadratowe to rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze. Wpływ na to mają nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim użytkowe – ten model znacznie lepiej sprawdza się w odprowadzaniu nawet bardzo dużej ilości wody, niż jego półokrągły odpowiednik o zbliżonych wymiarach. 

Kwadratowe orynnowanie idealnie wtapia się w fasady nowoczesnych budynków, których powstaje coraz więcej. Najlepsza w tym przypadku będzie stosowna kolorystyka, która wbrew pozorom w odbiorze całości będzie niezwykle korzystna.

Rynny kwadratowe z racji swojego kształtu mają dość duży przekrój, w związku z czum doskonale nadają się do oprowadzania z połaci dachowej nawet bardzo duże ilości wody, szybko i skutecznie. Dzięki ich zastosowaniu ryzyko zawilgocenia elewacji jest naprawdę znikome. Dla jeszcze większej wydajności rynien kwadratowych warto dodatkowo zdecydować się na zastosowanie głębokiego profilu.

W przypadku niektórych budynków, charakteryzujących się bardzo prostą bryłą, możliwe jest nawet całkowite zakamuflowanie orynnowania, co daje bardzo dobre efekty i to bez ryzyka, że obiekt zamoknie (co miałoby miejsce, gdyby ze względów estetycznych zrezygnowano z zastosowania orynnowania). Rynny kwadratowe, choć są nieco droższe od tych tradycyjnych, to jednak są dużo bardziej estetyczne, a przy tym funkcjonalne. Warto pamiętać o tym, że jest to inwestycja na długie lata, warto zatem wybrać mądrze.

Jak spłacić dług

Redakcja agdmedia.pl

AGDMEDIA to strona dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu także wiele przydatnych informacji na temat sprzętów i mediów do domu, jak i lifestylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zalety montażu telewizora
okap wyspowy

Czy warto wybrać okap wyspowy?

3 października 2022

Szafy drewniane

Jesteś zainteresowany reklamą?