Dom gotowy na nadejście wiosny – wiosenny wystrój domu

Kobiety lubią, jak w ich życiu zaczyna się coś dziać. Może właśnie dlatego każda gospodyni domowa raz na jakiś czas postanawia wprowadzić zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. I wcale nie chodzi o męża. Zmiana narzuty w sypialni lub dywaników łazienkowych może okazać się zbawienna dla ogólnej aranżacji. Wiosenny wystrój domu dodaje świeżości i pozwala domownikom poczuć się lepiej we własnych czterech kątach. Być może dla niektórych mężczyzn jest to fanaberia, która tak naprawdę nie musi mieć miejsca co sezon. Muszą jednak przyznać, że odświeżony wygląd salonu sprawia, że wszyscy czują się lepiej.

Wiosenny wystrój domu

Według zasad feng shui każda zmiana poprawia przepływ energii w pomieszczeniu, a jednocześnie w życiu. Z tego też powodu warto zainwestować w nowe gadżety i tekstylia, jeżeli nie chcemy przeprowadzać remontu. W jaki sposób można tanio i efektownie przygotować dom na nadejście wiosny? Przede wszystkim należy zacząć od generalnego sprzątania. Ścieranie kurzy i mycie podłóg bywa niewystarczające. Trzeba przejrzeć zalegające na półkach i w szufladach rzeczy, które już dawno przestały spełniać swoją funkcję oraz cieszyć oko. Wyrzucając nieużyteczne szpargały robimy miejsce na nowe przedmioty, które będą stanowić świetne wykończenie odświeżonego wnętrza. Na wiosnę warto kupić nowe koce, poszewki do poduszek i zasłony. Oczywiście wymiana ich nie jest tania, jednakże będzie o wiele bardziej oszczędna niż wyrzucenie całkiem dobrych mebli i umalowanie ścian. Warto zainwestować w rzeczy kolorowe, które dodadzą miejscu dobrej energii. Czasami super wyglądają bardzo jaskrawe poszewki bez jakiegokolwiek nadruku. Z wiosną kojarzą nam się takie barwy jak soczysta zieleń, radosny żółty i pastelowy fiolet.

Nowoczesna przestrzeń

Wykorzystując dodatki w mocnych barwach można stworzyć nowoczesną przestrzeń, w której każdy domownik będzie czuł się swobodnie. Trzeba jednak pamiętać o rozsądnym łączeniu barw. Feeria kolorów nie zawsze dobrze wygląda w pomieszczeniu o niewielkich wymiarach, ponieważ może przytłaczać. Jaskrawe, mocne barwy powinny być połączone z delikatną bazą, jaką są jasne, neutralne odcienie. Przykładem mogą być białe ściany i soczyście zielone poszewki, które leżą na jasnej narzucie. Połączenie z żółtymi dodatkami na pewno wszystkich pozytywnie nastawi i będzie dawać skojarzenie z głównymi wiosennymi świętami jakimi jest Wielkanoc. Trzeba pamiętać także o tym, że podczas kwietnia i maja wszystko rozkwita. Pozwólmy w naszym mieszkaniu lub domu zakwitnąć kwiatkom. Niekoniecznie muszą być w doniczkach. Nie wszyscy przepadają za podlewaniem i przesadzaniem roślin, dlatego kwiatki mogą zakwitnąć na zasłonach lub poszewkach. Roślinny wzór na tekstyliach wprowadza do wnętrze nieco romantycznej atmosfery i pozwala cieszyć oko pięknym nadrukiem. Oczywiście warto także pamiętać o kwiatach, które można kupić w kwiaciarni lub na ulicy. Piękne tulipany z pewnością będą świetnie prezentować się w szklanym wazonie. Może nie pachną tak intensywnie jak inne kwiaty, jednak nadają pomieszczeniu wyjątkowo wiosennego charakteru.

Redakcja agdmedia.pl