Jaką wybrac lodówkę do kuchni?

We współczesnych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez posiadania w domu lodówki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom poszczególnych klientów producenci oferują różnorodny sprzęt AGD. Zatem jaką lodówkę kupić, aby była ona praktyczna oraz funkcjonalna podczas codziennego użytkowania?

Chłodziarka z zamrażarką czy sama chłodziarka – jaki sprzęt wybrać?

Obecnie na rynku w szerokiej ofercie znajdują się zarówno same chłodziarki jak i chłodziarki wyposażone w zamrażarkę.
Doskonałym pomysłem jest zakup chłodziarko – zamrażarki, bowiem tego typu sprzęt AGD jest bardzo praktyczny oraz funkcjonalny podczas użytkowania.

Dziś na rynku nie brakuje takich modeli lodówek, które to posiadają . dwie komory z oddzielnymi drzwiczkami. Jedna z nich służy przede wszystkim do przechowywania świeżej żywności, z kolei druga do przechowywania produktów zamrożonych. Dużą zaletą tego typu sprzętu AGD jest oddzielenie od siebie tych dwóch kondygnacji.

Jeszcze kilkanaście lat temu na rynku dostępne były przede wszystkim takie lodówki, w których na samej górze znajdował się niewielki pojemnik z zamrażalnikiem, który to często bywał nieszczelny i w związku z tym oddziaływał niekorzystnie na produkty znajdujące w chłodziarce. Dziś dostępny jest wysokiej jakości sprzęt dwukomorowy, a zamrażarka zazwyczaj składa się z dwóch lub trzech plastikowych szuflad, w których to można posegregować poszczególne,zamrażane produkty. Tego typu sprzęt ze względu na praktyczność oraz wygodę podczas użytkowania cieszy się ogromną popularnością i jest najczęściej wybierany przez tysiące polskich rodzin.

Niemniej na rynku nie brakuje też oddzielnych zamrażarek oraz chłodziarek. Na zakup tego typu sprzętu zazwyczaj decydują się właściciele poszczególnych lokali gastronomicznych oraz duże rodziny, w których to wymagane jest posiadanie dużej ilości żywności.

Lodówkę do zabudowy czy wolnostojącą – jaką lodówkę kupić ?

Wybór powinien być w szczególności podyktowany metrażem kuchni.
Na zakup lodówki do zabudowy decydują się przeważnie tacy klienci, którzy to są na etapie urządzania kuchni oraz projektowania nowoczesnych mebli kuchennych. Lodówka do zabudowy powinna być zawsze odpowiednio dobrana do znajdujących się w kuchni mebli. Musi ona bowiem idealnie pasować do przeznaczonej na nią wnęki oraz doskonale współgrać z pozostałym sprzętem AGD przeznaczonym pod zabudowę. Istotną wadą lodówek pod zabudowę jest to, że podczas ewentualnej awarii istnieją pewne trudności z jej wyciagnięciem z zabudowy.

Z kolei tego typu problem nie jest spotykany w przypadku lodówek wolnostojących, bowiem dostęp do nich jest bardzo swobodny. Jeśli dojdzie do awarii, wówczas wystarczy odsunąć ją od ściany, aby dostać się do poszczególnych części.

Ponadto tego typu sprzęt jest powszechnie dostępny na rynku o wielu szerokościach oraz wysokościach. Każdy klient ma do wyboru zarówno tradycyjne lodówki w kolorze bieli, jak i bardziej nowoczesne w odcieniach srebra oraz szarości.

Szeroka oferta lodówek na rynku sprawia, że każdy klient może wybrać taki model, który gustownie wkomponuje się we wnętrze jego kuchni.

Redakcja agdmedia.pl