Jaki wybrać narożnik do salonu?

Narożnik, sofa czy komplet wypoczynkowy są istotnym elementem wyposażenia każdego salonu. Decydując się na zakup tego typu mebli trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, lecz także funkcje. Jaki narożnik wybrać do salonu aby był funkcjonalny i wygodny podczas użytkowania?

Jaki wybrać narożnik do salonu?

Narożnik to mebel, który można bardzo często spotkać nie tylko w nowocześnie urządzonych salonach, lecz także wielu innych pomieszczeniach.

Mebel ten zajmuje dość dużo miejsca, zatem jego zakup jest polecany przede wszystkim do mieszkań o dość dużym metrażu. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio dopasować wielkość narożnika do powierzchni danego pomieszczenia. Jeśli jest ono niezbyt duże, to wówczas warto zakupić nieduży, minimalistyczny narożnik.

Z kolei każdy właściciel przestronnego oraz dużego mieszkania może pozwolić sobie na zakup bardziej obszernego narożnika na którym to będzie mogła odpoczywać cała rodzina, na przykład podczas wspólnego oglądania telewizji.

Praktyczny narożnik z funkcją spania

Obecnie na rynku meblarskim oferowane są niezwykle ciekawe narożniki z funkcją spania. Tego typu mebel jest polecany dla tych rodzin, które to chcą w swoim domu posiadać dodatkowe łóżko do spania, które to może przydać się podczas wizyty w domu gości.

Ponadto rozkładany narożnik doskonale sprawdza się w sytuacji, kiedy to salon ma jednocześnie pełnić role sypialni. W takiej sytuacji zakup narożnika jest bardzo przemyślanym rozwiązaniem, bowiem mebel ten prezentuje się o wiele bardziej elegancko, niż tradycyjne łóżko ze stelażem oraz materacem.

Z kolei w większych mieszkaniach, w których to istnieje oddzielna sypialnia narożnik zazwyczaj pełni tylko funkcję ozdobną oraz czasem służy do rekreacji i wypoczynku przy płomieniach wydobywających się z salonowego kominka. Dla dużych salonów polecane są designerskie narożniki, które to służą tylko i wyłącznie do siedzenia, bowiem nie posiadają funkcji rozkładania się.

Stelaż i wypełnienie – istotne elementy narożnika

Podczas zakupu narożnika warto zawsze zwrócić uwagę na jakość materiałów z których to został on wykonany. Istotnym elementem każdego narożnika jest stelaż, który to może być wykonany zarówno z drewna litego, jak i płyt meblowych. W nowoczesnych narożnikach można coraz częściej spotkać także stelaże wykonane z trwałej podczas użytkowania stali.

Niemniej stelaż to nie jedyny ważny element narożnika. Na nim znajduje się bowiem wypełnienie, które to może być w postaci sprężyn falistych, bonellowych czy też kieszeniowych. Ponadto może ono być wykonane z elastycznych taśm siedziskowych.

Gdy zakupiony narożnik ma pełnić funkcję spania, wówczas warto zawsze wybrać wypełnienie wykonane ze sprężyn kieszeniowych, które to są bardzo trwałe podczas użytkowania. Taki narożnik z pewnością posłuży nam niezawodnie przez szereg długich lat.

Z jaką tapicerką wybrać narożnik do salonu?

Istotnym elementem każdego narożnika jest także tapicerka.
Obecnie w sprzedaży nie brakuje niezwykle ciekawych oraz pięknie się prezentujących narożników z ozdobna tapicerką. Może ona być wykonana zarówno z sztucznych tkanin, naturalnych skór lub eko – skóry. W ostatnim czasie bardzo popularne są także tkaniny szenilowe oraz welurowe i z mikrofazy.

Szeroka oferta narożników sprawia, że każdy zainteresowany klient może wybrać idealny dla swoich potrzeb.

Redakcja agdmedia.pl