Jakie wybrać zasłony do salonu?

Dopełnieniem każdego pięknie urządzonego salonu są bez wątpienia gustownie dobrane poduszki, narzuty, dywany, zasłony oraz firanki. Te istotne elementy potrafią bowiem w niebagatelny sposób ocieplić każde wnętrze oraz dodać mu niesamowitego uroku. Jakie zasłony wybrać, aby pomieszczenie było niezwykle przytulne oraz eleganckie?

Zasłony to istotne elementy, które tworzą niesamowitą oprawę dla poszczególnych okien. Ponadto w dużym stopniu decydują one o dopływie naturalnego światła do wnętrza poszczególnych pomieszczeń.

Lekkie czy ciężkie – jakie wybrać zasłony do salonu?

Obecnie wybór zasłon na rynku jest ogromny. Każdy zainteresowany zakupem klient ma zatem do wyboru niezwykle ciekawe zasłony o różnorodnych kolorach oraz niezwykle ciekawych wzorach.

Decydując się na zakup warto zwrócić szczególną uwagę na materiał z którego to zostały uszyte. W sprzedaży znajdują się, bowiem zarówno
lekkie jak ciężkie zasłony o różnej gramaturze.

Te które zostały uszyte z grubych, pluszowych materiałów są zazwyczaj ciężkie oraz lejące. Z kolei zasłony uszyte z cienkiego poliestru odznaczają się ogromną lekkością i powiewnością. Tego typu zasłony polecane są przede wszystkim dla wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, gdzie niesamowitego uroku dodaje zawsze wpadające przez okno naturalne światło.

Ponadto zasłony o lekkiej oraz bardzo delikatnej strukturze doskonale prezentują się w niewielkich pokojach dziennych, bowiem nie przytłaczają one wnętrza oraz optycznie go nie pomniejszają.

Z kolei ciężkie zasłony o pluszowej, welurowej czy aksamitnej strukturze polecane są przede wszystkim do okazałych oraz bardzo wysokich wnętrz.

Modne i eleganckie zasłony z lnu

Co prawda lniane zasłony nieco rzadziej zdobią okna poszczególnych pomieszczeń, niemniej są one od wielu lat bardzo modne oraz praktyczne podczas użytkowania. Ich dużą zaletą jest to, że nie gniotą się podczas prania oraz niezwykle estetycznie prezentują się w każdej ramie okiennej. Doskonale prezentują się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym jak i bardziej nowoczesnym.
Zarówno długie jak i krótkie zasłony z lnu potrafią w niezwykle ciekawy sposób ozdobić wiele okien, a zwłaszcza tych balkonowych.

Marszczone czy podpięte – jakie wybrać zasłony?

Jak powszechnie wiadomo niezwykle pięknie prezentują się te zasłony, które zostaną podpięte w ciekawy sposób. Aby prezentowały się one niezwykle elegancko oraz oryginalnie warto zastosować ozdobne chwosty i zebrać zasłony jednakowo po obu stronach ramy okiennej. Podpięte zasłony doskonale sprawdzają się w dużych salonach urządzonych w stylu francuskim czy też prowansalskim.

Z kolei wolno puszczone do podłogi zasłony świetnie prezentują się w takich pomieszczeniach, które to wymagają optycznego podwyższenia.

Obecnie na rynku oferowane są zasłony w szerokiej palecie barw. Każdy klient ma do wyboru zarówno monochromatyczne, jak i wielokolorowe zasłony. Bogaty wybór sprawia, że można je idealnie dobrać do pomieszczenia oraz stworzyć niezwykle ciekawą aranżację wnętrza.

Redakcja agdmedia.pl