Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Klimatyzacja typu split i jej sekrety

4 marca 2022 split klimatyzacja

Moduły ścienne zapewniające nawiew chłodnego powietrza w ciepłe dni, pojawiły się najpierw w biurach i w lokalach gastronomicznych. Nie minęło jednak wiele czasu, a nabraliśmy przekonania, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które są mile widziane także w naszych domach. Split klimatyzacja to rozwiązanie, nad którym zwykle zastanawiamy się w pierwszej kolejności. Warto dowiedzieć się więc więcej na temat możliwości, jakie stwarza.

Klimatyzacja typu split – najważniejsze informacje

Choć klimatyzatory typu split potrafią różnić się między sobą, budowa ich układu chłodniczego jest taka sama. Składa się on z dwóch części określanych jako część wewnętrzna oraz zewnętrzna, obie łączy przy tym wykonana z miedzi rura. Jednostka wewnętrzna posiada w swoim wnętrzu zarówno układ chłodzący, jak i wentylatory znane z tego, że wzbudzają obieg powietrza. Przeważnie montuje się w niej także moduły grzewcze wykorzystywane w chłodniejsze dni, gdy pojawia się konieczność podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Oczywiście, prawidłowe działanie układu nie byłoby możliwe bez skraplacza i to właśnie tę funkcję ma do spełnienia jednostka zewnętrzna. Przeważnie jest ona metalową skrzynką, w której znajdują się nie tylko radiatory, ale również duży wentylator. Skrzynię montuje się na zewnątrz budynku.

Split klimatyzacja – tajniki montażu

Split klimatyzacja – jak mocuje się takie urządzenia? Jednostki wewnętrzne zwykle montuje się pod sufitem, bo właśnie takie ich umieszczenie gwarantuje, że powietrze będzie mieszane w całym pomieszczeniu. Co ważne, każda z nich jest w stanie schłodzić przede wszystkim to pomieszczenie, w którym się znajduje i z tego powodu instalowanie jej jedynie na korytarzu jest pozbawione sensu. Zaleca się przy tym, aby zachować przynajmniej metr odległości jednostki od telewizora i radia. Dzięki temu eliminuje się ryzyko zakłóceń. Montaż jednostki zewnętrznej także nie powinien być przypadkowy. Dość nieprzyjemny, jednostajny dźwięk, jaki wydaje podczas pracy, przyczynia się do tego, że montuje się ją nie tylko z dala od okien, ale i innych miejsc, w których przebywają domownicy. Przed montażem należy upewnić się też, że ściana będzie w stanie utrzymać jej ciężar. Nie zaleca się przy tym montowania jednostki zewnętrznej bezpośrednio pod stropem, a także nad innymi urządzeniami elektrycznymi.

WIęcej informacji i możliwość zakupu online: https://klimatyzuj.pl/zestawy-split/

Czyszczenie klimatyzacji typu split

Wewnątrz klimatyzatorów panują warunki sprzyjające rozwojowi baterii legionelli groźnej tak dla ludzkiego zdrowia, jak i życia. Warto więc pamiętać o tym, że klimatyzacja powinna być przynajmniej raz w roku sprawdzana przez profesjonalistów. Im też dobrze jest zlecić jej czyszczenie.

Jak spłacić dług

Redakcja agdmedia.pl

AGDMEDIA to strona dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu także wiele przydatnych informacji na temat sprzętów i mediów do domu, jak i lifestylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zalety montażu telewizora
okap wyspowy

Czy warto wybrać okap wyspowy?

3 października 2022

Szafy drewniane

Jesteś zainteresowany reklamą?