Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kuchenny komfort – blaty granitowe do kuchni

4 czerwca 2020


Tworząc komfort w kuchni, zawsze chcesz połączyć piękno i praktyczność w jedną całość. Dlatego do tworzenia wnętrza kuchni staraj się podejść dokładnie i powoli, myśląc o wszystkich najdrobniejszych szczegółach. Dotyczy to zwłaszcza wyboru blatu, ponieważ oprócz piękna i praktyczności, musi mieć jeszcze dobrą jakość i trwałość.

Blaty granitowe do kuchni

Aby zrealizować idealny projekt, pomoże naturalny kamień. W ostatnich latach blaty kuchenne granitowe zyskują dużą popularność. Granit jest idealny do tworzenia blatów i innych płaskich powierzchni, ponieważ jest wystarczająco wytrzymały, odporny na ścieranie i uderzenia.

Aby zrobić piękny i praktyczny blat z granitu, musisz przejść trudną drogę od dużego granitowego bloku do pełnej polerowanej powierzchni. Konieczne jest również posiadanie specjalnego parku maszynowego. Wszystko zaczyna się od cięcia bloku granitu na płaskie, duże kęsy. Po sprawdzeniu półfabrykatów pod kątem pęknięć lub wlewów przechodzi się do polerowania. Na specjalnych maszynach do polerowania granitowe detale są szlifowane i polerowane. Płyta uzyskuje błyszczący połysk. Blaty granitowe mają charakterystyczny lustrzany połysk i wyraźny niepowtarzalny wzór. Osiąga się to poprzez szlifowanie i polerowanie. Początkowo kamień jest szlifowany, eliminując odpryski, zadrapania i ewentualne chropowatości, a następnie wykonuje się końcowe polerowanie. Dlatego powierzchnia jest gładka i przyjemna w dotyku, a kolor blatu jest jaśniejszy i bardziej nasycony.

To jeszcze nie blat

Na tym etapie mamy przedmiot obrabiany jako półfabrykat. Ale to jeszcze nie jest blat. Aby uzyskać blat, potrzebujesz jeszcze sporo czasu i uwagi. Masz obrobione wstępnie płyty granitowe Wymiary to tez ważna rzecz. W następnym kroku należy wykonać wstawki pod zlew i powierzchnię do gotowania zgodnie z rysunkiem klienta. Odbywa się to za pomocą centrów obróbczych lub specjalnych frezarek CNC. Na ostatnim etapie musisz zrobić piękne polerowane końce. To zadanie rozwiązują maszyny kształtowe. Dopiero po powyższych operacjach otrzymujemy blat granitowy z pięknie obrobionymi krawędziami.

mshouse.pl
Jak spłacić dług

Redakcja agdmedia.pl

AGDMEDIA to strona dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu także wiele przydatnych informacji na temat sprzętów i mediów do domu, jak i lifestylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najlepszy niwelator laserowy dla biznesu
farmy fotowoltaiczne
Jak spłacić dług

Jesteś zainteresowany reklamą?