Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

O czym warto pomyśleć kupując odkurzacz?

22 marca 2020


Odkurzacz jest urządzeniem, które znajduje się w każdym domu. Aby jednak zakup urządzenia okazał się dobrym wyborem, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Jak kupić dobry odkurzacz?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest bardzo wiele rodzajów odkurzaczy, które charakteryzują się różnymi cechami. Na samym początku powinniśmy się zastanowić, czy interesuje nas odkurzacz workowy czy bezworkowy. Oczywiście odkurzacz bezworkowy jest znacznie tańszy w utrzymaniu, z racji tego że po prostu nie płacimy za wymianę worków. Jest to jednak niewygodne i przy wypróżnianiu odkurzacza, kurz może zwyczajnie wydostać się na zewnątrz.

Tradycyjny czy pionowy?

Kolejną decyzją, jaką musimy podjąć jest to, czy interesuje nas odkurzacz tradycyjny, czy pionowy. Odkurzacze pionowe są wygodniejsze, jednak zajmują również więcej miejsca. Ponadto jak wybierzemy tego typu odkurzacz bezprzewodowy, to nie musimy martwić się o to, że zabraknie nam kabla aby dotrzeć do kolejnego pokoju. Przepinanie wtyczki do gniazdka nie jest niczym przyjemnym. Niby nic, a może być naprawdę uciążliwe, tym bardziej jak ktoś ma duże mieszkanie.
Przy wyborze odkurzacza bardzo duże znaczenie ma również jego moc. Tutaj powinniśmy się sugerować tym, jakie okładziny podłogowe posiadany. Jeżeli odkurzacz będziemy stosować do odkurzania paneli i parkietów to wystarczy około 650W. Jeśli jednak w naszym domu mamy w większości dywany i wykładziny, to moc odkurzacza powinna wynosić od około 750W do 800 W. Przy czyszczeniu dywanów, słabszy odkurzacz może sobie zwyczajnie nie poradzić. Jeżeli jego moc nie będzie odpowiednia, to nie będziemy w stanie odpowiednio wyczyścić dywanów, tym bardziej tych z długim włosem. Oczywiście im wyższa moc odkurzacza, tym lepiej. Niestety jednak wraz ze wzrostem mocy odkurzacza wzrasta również jego cena. Jeżeli więc posiadamy panele i parkiety to nie warto przepłacać na tym, aby odkurzacz miał więcej mocy, ponieważ nie jest to po prostu potrzebne.

Dźwięk odkurzacza

Innymi kwestiami, na które należy zwrócić uwagę jest głośność odkurzacza oraz pojemność. Jeżeli odkurzacz będzie chodził bardzo głośno to nie tylko będzie nam to bardzo przeszkadzało ale również naszym sąsiadom. Ponadto znaczenie ma również pojemność worka odkurzacza, czy też jego pojemnika. Nikomu nie jest na rękę konieczność częstego wymieniania worka, czy też wypróżniania pojemnika odkurzacza.
Ponadto aby kupić dobry odkurzacz trzeba wybrać dobrą firmę. Urządzenia AGD do domu warto kupować jedynie od sprawdzonych producentów z ugruntowaną pozycją na rynku. Ponadto jeżeli chodzi o tego typu sprzęty, to bardzo popularne stało się nagrywanie ich recenzji. Wystarczy sobie odpalić tak naprawdę filmik, aby zobaczyć jak w praktyce radzi sobie urządzenie, które chcemy kupić. Przez osoby sprawdzające ich jakość wykonywane są różne testy, po których wykonaniu można stwierdzić, z czym urządzenie sobie radzi dobrze, a z czym nie bardzo, poznać w pełni jego wady i zalety. Dobrze jest się zorientować przed kupnem urządzenia, aby po prostu być z niego następnie zadowolonym.

Jak spłacić dług

Redakcja agdmedia.pl

AGDMEDIA to strona dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu także wiele przydatnych informacji na temat sprzętów i mediów do domu, jak i lifestylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zalety montażu telewizora
okap wyspowy

Czy warto wybrać okap wyspowy?

3 października 2022

Szafy drewniane

Jesteś zainteresowany reklamą?