Strona główna
Media
Tutaj jesteś

Laptop do pracy biurowej do 2000 złotych

13 stycznia 2021 laptop do biura

Poszukujesz laptopa do pracy biurowej, a na jego zakup nie możesz przeznaczyć więcej niż 2000 złotych? Stoi przed Tobą trudne zadanie, nie oznacza to jednak, że znalezienie notebooka w takiej cenie jest niemożliwe. Branża komputerowa rozwija się bardzo dynamicznie, a wraz z pojawianiem się coraz to nowszych modeli sprzętu, ceny starszych egzemplarzy siłą rzeczy idą w dół. Trzeba być jednak ostrożnym, aby nie dać sobie wcisnąć niskiej jakości laptopa, którego dany sklep czy sprzedawca będzie chciał się zwyczajnie pozbyć. Jeśli planujesz zakupić komputer, który będzie Ci służył przez lata, ale nie masz wystarczających środków finansowych, warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje szybka pożyczka.

Czy da się kupić dobrego laptopa za 2000 złotych?

Dobry laptop to pojęcie względne, a definicja zależy w dużej mierze od potrzeb osoby, która będzie go używać. Wiadomo, że innego sprzętu potrzebuje grafik komputerowy, a innego księgowy. Nie oszukujmy się – za 2000 zł nie kupimy laptopa z procesorem najnowszej generacji i najnowocześniejszą kartą graficzną. Bez wątpienia jednak mamy szansę nabyć produkt co najmniej przyzwoitej jakości, który spokojnie może pełnić funkcję solidnego laptopa do pracy biurowej lub do nauki.

Przed dokonaniem zakupu warto poświęcić chwilę na zdefiniowanie swoich najważniejszych potrzeb. Czy zależy nam tylko na sprawnej obsłudze pakietu Office, czy planujemy także prowadzić video konferencje? Czy po godzinach pracy komputer ma nam służyć do rozrywki, na przykład do słuchania muzyki i oglądania filmów? Zakup laptopa to jednorazowo zawsze spory wydatek, wyboru warto więc dokonać rozważnie. A jeśli od wymarzonego modelu dzieli nas kilkaset złotych, z pomocą przyjść może szybka pożyczka.

Na co zwrócić uwagę

Istnieje kilka najważniejszych parametrów, które dobrze jest wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jaki model będzie dla nas najlepszy. Kwestia kluczowa to procesor. Przy zakupie laptopa za 2000 złotych mamy szansę na procesor z nieco wyższej półki, na przykład z grupy Intel Core. Nie dajmy się więc namówić na znacznie mniej wydajne rozwiązania. Kolejna sprawa to ilość pamięci RAM. Zdecydowanie rekomendujemy, aby nie schodzić poniżej 8 GB oraz zwrócić uwagę, czy pamięć może być rozbudowywana i do jakich wartości.

Nie bez znaczenia jest też dysk i jego pojemność. Tu z kolei warto postawić na dyski SSD z minimum 256 GB. Nie zapominajmy bowiem, że sam system operacyjny zajmie trochę miejsca. A jeśli już mowa o systemie – dobrze byłoby, aby kupowany przez nas laptop miał go w pakiecie. Inaczej będziemy musieli zapłacić za niego osobno, i to niemało. I na koniec ekran – i kwestia jego wielkości i rozdzielczości. W zależności o potrzeb oraz upodobań możemy postawić na ekran o przekątnej od 12 do 15,6 cali, o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) lub nieco niższej.

A może laptop poleasingowy?

Przy poszukiwaniu laptopa do pracy biurowej do 2000 złotych, warto też rozważyć ofertę salonów sprzedających sprzęt poleasingowy. Zazwyczaj mamy szansę otrzymać tam naprawdę dobrą jakość za stosunkowo niewielkie pieniądze. Najczęściej sprzedawane są komputery z rocznym lub maksymalnie dwuletnim stażem, nierzadko objęte gwarancją. Jeśli ciągle wahasz się, która z dostępnych na rynku opcji będzie dla Ciebie najlepsza, szybka pożyczka może ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji.

Jak spłacić dług

Redakcja agdmedia.pl

AGDMEDIA to strona dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu także wiele przydatnych informacji na temat sprzętów i mediów do domu, jak i lifestylu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jaki sprzęt do ćwiczeń w domu
monitor dla grafika

Jesteś zainteresowany reklamą?