Słuchawki dla gracza

Muzyka towarzyszy każdemu z nas na co dzień, niemal każdego dnia naszego życia. Słuchamy muzyki w domu siedząc przy komputerze i przeglądając internet, słuchamy jej w trakcie grania w gry, słuchamy muzyki kiedy pracujemy zdalnie w domu czy czasami nawet w miejscu pracy, włączamy sobie Spotify przez zaśnięciem żeby posłuchać kilka piosenek na lepszy sen. Poza domem słuchamy jej jeszcze więcej. Idąc ulicą, spacerując z psem, siedząc na ławce w parku, jadąc autobusem, pociągiem, tramwajem czy samochodem.

Muzyka otacza nas z każdej ze stron

Chociaż wydaje nam się, że nałogowe słuchanie muzyki jest nowym zjawiskiem, które dotarło do społeczeństw zachodnich zaledwie dwadzieścia czy dwadzieścia pięć lat temu, jest to jednak błędne myślenie. Muzyka była bardzo ważnym elementem życia zarówno naszych rodziców dwadzieścia czy trzydzieści lat temu kiedy byli młodymi ludźmi, jak i naszych dziadków czterdzieści lub pięćdziesiąt lat temu. Oczywiście nie było wtedy telefonów komórkowych, smartfonów, Spotify’a, Tidala czy nawet odtwarzaczy MP3. Nasi rodzice i dziadkowie radzili sobie inaczej: słuchali muzyki na walkmanach, na odtwarzaczach kaset i płyt CD, słuchali muzyki w radiu czy też w telewizji. Była ona w każdym razie czymś co ukształtowało nie tylko nasze dzieciństwo i okres młodzieńczych lat, ale również i ich.

Obecnie o wiele łatwiej jest słuchać muzyki. Wykupienie usługi streamingowej to koszt zaledwie kilkunastu złotych miesięcznie, za kolejne kilkadziesiąt lub kilkaset złotych jesteśmy w stanie zakupić słuchawki ze średniej lub wyższej półki cenowej.

Jeżeli zamierzamy kupić słuchawki dla gracza to jakie?

Na początku warto ustalić budżet jakim będziemy dysponować na zakup naszych nowych słuchawek.

Następnie warto pomyśleć jakie słuchawki wolimy: trochę tańsze słuchawki przewodowe czy też trochę droższe (ale i wyjątkowo wygodne) słuchawki bezprzewodowe. Różnica w cenie czasami może być znacząca. Za dobre słuchawki bezprzewodowe będziemy musieli zapłacić około 800-1000 złotych, natomiast za dobre słuchawki przewodowe przyjdzie nam zapłacić około 300-500 złotych.

Kolejnym krokiem jest zdecydowanie jaki typ słuchawek chcemy. Mamy na rynku trzy najpopularniejsze rodzaje. Są to słuchawki douszne, dokanałowe i nauszne.

Najtańszym i najgorszym wariantem są słuchawki douszne. Są one coraz rzadziej kupowane z powodu licznych wad jakie posiadają. Bardzo często wypadają one z uszu, powodują ich ból jeżeli będziemy dłużej z nich korzystać oraz słabo wygłuszają otoczenie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą słuchawki dokanałowe, które bardzo dobrze wygłuszają otoczenie, są wygodne i bardzo małe, a dzięki temu dyskretne. Najdroższe i jednocześnie najwygodniejsze dla naszych uszu są słuchawki nauszne.

Musimy również wiedzieć do czego naszych słuchawek będziemy potrzebowali. Jeżeli zależy nam na jak największej mobilności, to najlepsze będą bezprzewodowe „pchełki”, czyli słuchawki dokanałowe. Jeżeli natomiast mają to być słuchawki dla gracza, to zdecydowanie warto postawić na większe i masywniejsze, ale za to również wygodniejsze, przewodowe słuchawki nauszne.

Redakcja agdmedia.pl